Намаляване на таксата за издаване на лична карта до 31 декември 2025 г. предлага Министерския съвет.
Намалението ще важи за новите лични карти с чип, които ще се издават срещу 18 вместо за 30 лева.
За лична карта на дете от 14-до 18 години таксата се намалява на 13 лева вместо 21. Това не важи за първа лична карта, която се издава на 14-16 годишните и е безплатна.
18 лева до Нова година ще струва и удостоверение за продължително пребиваване или удостоверение за постоянно пребиваване, както и карта за пребиваване на член на семейството на гражданин на ЕС.
Целта на предложението е да се насърчи издаването на лични карти от новите образци.
Предстои предложението да бъде гласувано.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни