На много места днес ще вали, утре повече слънце

OFFNews 12 април 2025 в 06:40 689 0
Времето се затопля

Снимка Архив

Времето се затопля

През следващото денонощие облачността ще е значителна, на много места с валежи от дъжд, интензивни и значителни по количество в централните райони на страната. 

Максималните температури ще са между 10° и 15°, в София около 12, според прогнозата на НИМХ. 

Във високите части на планините ще вали сняг, под 1300 метра валежите ще са от дъжд. Ще духа силен северен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще бъде около 3°, а на 2000 метра - около минус 2 градуса. 

Облачно и дъждовно ще е и край морето, ще духа умерен северен вятър. На брега термометрите ще се качат до 13 градуса, а сред вълните от 2-3 бала - до 9 градуса. 

В неделя и понеделник ще бъде предимно слънчево. Ще има временни увеличения на облачността, но вероятността за валежи е малка. 

Виж още за:
    Най-важното
    1
    2
    3
    4
    5
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    1
    2
    3
    4
    5
    1
    2
    3
    4
    5
    X

    Владислав Панев: В Тонга попаднах на американец в православна църква, на когото е превеждал патриарх Даниил