Подкрепям искането ставката на ДДС за стоките и услугите в сектора да бъде намалена на 9%, заяви министърът на земеделието, храните и горите Христо Бозуков при откриването на международни изложения от хранително-вкусовата промишленост в Интер Експо Център-София.
Той подчерта, че такава промяна ще окаже пряка подкрепа както на производителите, така и на потребителите, особено в условията на пандемията, в която се намираме.
Бозуков отбеляза, че един от основните приоритети в работата на Министерството на земеделието, храните и горите е развитието на потенциала на сектора и обезпечаването на продоволствената сигурност на страната. „Условията на силна конкурентна среда и все по-високите изисквания на потребителите, ни изправят пред редица предизвикателства, на които трябва да отговорим“, допълни още аграрният министър.
Той добави, че това може да бъде постигнато само чрез тясно сътрудничество и добра комуникация между бизнеса и институциите.
Следете новините ни в :
























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Който взел - взел! Но вече строго ще контролираме, обеща Шишков
Който взел - взел! Но вече строго ще контролираме, обеща Шишков
Външният министър: България не просто ще участва в ЕС и НАТО, а ще допринася за стабилността и единството им
Радев предлага на НС да разреши разполагането на 8 US самолета в 'Безмер'
US самолетите: ПП пита Радев къде са американските визи, ДБ настоява за КСНС