За по-малко от месец в община Доспат е регистриран втори случай на мечка, разхождаща се в населено място.
Вчера вечерта, малко преди 22:00 ч., охранителни камери в село Бръщен са заснели мечка, преминаваща по ул. „Изгрев“. Записът е направен от системата на Джеват Караилански, чиито родители живеят в къщата, съобщи секретарят на общината Веселин Калфов.
За щастие, няма пострадали хора.
Кметът на Бръщен Кемал Бошнаков също потвърди информацията и уточни, че това се случва за първи път в селото.
По думите му, хората не са я видели, но е заснета и от други камери от живеещите на същата улица.
Макар и да няма преки щети, хората са притеснени от факта, че едрото животно безпроблемно е дошло в селото, в което живеят над 700 души.
Извън селото са открити само изпочупени клони по овошки, но няма нападения над животни.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-1243
1
06.10 2025 в 17:36
Три тела открити в общежитие в Угърчин
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
СВО идет по плану: ВСУ спря тока в Севастопол
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден