Мъжът, загинал след падане в Пирин, не е бил с подходяща екипировка за сезона и условията в планината, съобщиха за bTV от Планинската спасителна служба.
"Заради трудния терен в помощ на спасителите е използвана специализирана алпийска техника. С хеликоптер близо до мястото са качени двама спасители, които установяват, че мъжът е починал. Туристът се е опитвал да изкачи връх Вихрен, когато се подхлъзва и пада в пропаст", допълниха от Планинската спасителна служба.
Тежкият инцидент е станал преди обед в района на Джамджиеви скали, над Бъндеришка поляна. 58-годишният мъж е от Пловдивско.
"Това е зимният маршрут. Той се знае от опитни планинари. Всеки, който е решил да тръгва през зимата, трябва добре да си проучва маршрута. Прелетял е около 200-300 метра скални прагове", коментира спасителят Благовест Обецанов.
По думите му е ''меко казано несериозно'' човек да е без подходяща екипировка по това време в планината.
"В този район това е меко казано несериозно … Горе е зима, снегът търпи най-различни метаморфози", посочи още той.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-8795
1
20.12 2025 в 20:19
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие