60-годишен мъж в мозъчна смърт даде шанс за живот на трима души.
Мъжът е българин, който живее в Австрия. Той е бил на почивка в Бургас със съпругата си.
60-годишният мъж постъпил в бургаската болница във вторник. Лекарите са установили, че пациентът има мозъчен кръвоизлив, след което са направени изследвания, доказващи мозъчна смърт.
Тогава съпругата му решила да дари органите му.
Експлантацията на органите е извършена от медицински екип от ВМА и Александровска болница. Медиците са били транспортирани до Бургас от транспортният самолет С-27J „Спартан" от състава на Военновъздушните сили.
Черният дроб на мъжа е трансплантиран по спешност на 36-годишна жена. Операцията е извършена от екипа на проф. Никола Владов.
Пациентката е преместена в реанимацията. Тя е контактна и диша самостоятелно.
Трансплантациите на бъбреците ще бъдат извършени в Александровска болница.
Това е първата донорска ситуация в Бургас през последните 5 години.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец