Мария Габриел е назначена за помощник генерален директор по комуникации и информация на ЮНЕСКО, съобщава БТА.
Габриел ще отговаря за сектор „Комуникации и информация“ на ЮНЕСКО, който включва свободата на изразяване и безопасността на журналистите, развитието на медиите, достъпа до информация и цифровите политики и също така ще съветва генералния директор и ще представлява ЮНЕСКО на международни форуми.
Вчера Нова телевизия съобщи, че правителството в оставка е изразило силна подкрепа за кандидатурата на Габриел за поста в ЮНЕСКО.
От 2017 до 2023 г. Мария Габриел беше еврокомисар: първо - за цифрова икономика и общество, след това - за иновации, научни изследвания, култура, образование и младежта.
През 2023 г. тя напусна поста в Европейската комисия, след като ГЕРБ я предложи за премиер, но впоследствие тя не стана министър-председател.
През 2024 г. стана председател на Института "Робер Шуман", който обучава младите кадри на Европейската народна партия.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-280
5
30.01 2026 в 21:01
-280
4
30.01 2026 в 20:14
7000
3
30.01 2026 в 19:21
-1243
2
30.01 2026 в 18:58
889
1
30.01 2026 в 18:40
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му