Магнитна буря удари Земята. Началото ѝ дадоха няколко слънчеви изригвания между 8 и 10 септември, информираха от НИГГ към БАН на фейсбук страницата си. Към настоящия момент на територията на страната са регистрирани стойности на К-индекса =5, което показва най-ниската степен на магнитни смущения.
Очаква се те да нараснат, но няма условия за формиране на екстремни събития.
Полето ще остане нестабилно и през следващите дни, което се дължи на ефекта от изхвърлените порции слънчева плазма, както и на високоскоростните слънчеви ветрове, протичащи от двойката коронални дупки, намиращи се в геоефективна орбита в момента.
Очаква се те да взаимодействат с магнитосферата на Земята около 15-16 септември.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни