Кола блъсна млада жена с тротинетка на пешеходна пътека в Пловдив

OFFNews 15 May 2026 в 10:32 2080 6

Снимка Архив

Млада жена с електрическа тротинетка е блъсната от лек автомобил на пешеходна пътека в Пловдив, съобщиха от Областната дирекция на МВР в града.

Пострадалата е транспортирана в болница за прегледи.

Сигналът за инцидента е получен малко след 7:30 ч. сутринта.

Пробите на шофьора на автомобила за алкохол и наркотици са отрицателни.

Движението в района на катастрофата вече е освободено.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    2615

    6

    Маги Стралска

    15.05 2026 в 15:46

    щом жената е на тротинетка..... значи не е пешеходка.... тъй че.... няма работа..... на пешеходната пътека.....

    13799

    5

    flatko

    15.05 2026 в 11:47

    Аз на тротинетките им казвам "суицидки". Това нещо не може да се движи бавно - или е спряло, или е с максималната му скорост. Отделно, че масово стадото не знае правилата, независимо какво управлява.
    Не съм съгласен обаче заради такива инциденти всички да започват да "хранят" генерално двуколесните, включително и мен като редовен велосипедист.

    4057

    4

    IvoIvo

    15.05 2026 в 11:27

    А тия тротинетки - докога???

    10599

    3

    stanimir_13

    15.05 2026 в 11:15

    Сега, освен че е натъртена, трябва и да я глобят.
    А заглавието, както винаги е погрешно.
    Влак блъсна кола на прелез и кола удари велосипедист на пешеходна пътека са със същата грешка.
    Правилно е да се обвинява виновния.
    Жена на тротинетка се навря под кола и пострада.

    7243

    2

    Пакоджет

    15.05 2026 в 11:05

    Заради деб.лите с тротинетките и колелата, носи и едно желязо. И бой, бой, бой...

    2985

    1

    Джендо Джедев

    15.05 2026 в 10:50

    Нека позная - изскочила е на пешеходната пътека, карайки тротинетката, и човекът не е успял да реагира. Вероятността да е станало така е поне 90%. А вероятността да е била без каска клони към 100. Една от причините да имам камера в колата е подобен случай, но с колоездач - както си караше вдясно по пътя, изведнъж свърна по пешеходната пътека. Ако бях с 2 метра по-напред, щях да го ударя. И познайте според полицията кой щеше да е виновен.
     
    X

    Георги Пашов: Световното първенство оправдава очакванията, Мексико е голямата изненада на турнира