Имаше хора, които молеха полицаите да се намесят и да спрат това събитие, което се случваше – трошенето, но те не помръднаха, те не се намесиха, заяви кметът на столичния район "Оборище" Георги Кузмов по повод вандалските прояви на протеста снощи.
Той обясни, че всичко вече е почистено, запалените кофи са прибрани, а ако има все още неприбрани, те са по малките улички около централата на ДПС-Ново начало.
"Има извадени колчета на доста места. Голямата щета е клубът на ГЕРБ, който е потрошен", изтъкна Кузмов пред БНР.
Той е учуден, че е имало толкова много полиция при централата на ДПС и нито един пред клуба на ГЕРБ, който е на 50 метра.
"Това, което аз видях, е, че загасна токът в централната част на "Оборище" и точно тогава започнаха бомбите силно да се чуват. Аз не съм имал възможност да говоря с шефовете на "Електрохолд", но това, което знаем, е, че имат съмнение за умишлена намеса в спирането на тока – този пожар, който е предизвикан. Той съвпадна абсолютно с изостряне на обстановката", коментира още кметът.
Другото смущаващо е защо булевардът, където се случи стълкновението, е бил преграден. Кузмов наблегна на младежите с качулки, които, по думите му, са чупели всичко, което им попадне. За него това е недопустимо.
"Видно е, че това беше подготвено да се случи", категоричен бе той.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2005
8
03.12 2025 в 09:22
-3474
7
02.12 2025 в 15:30
-3474
6
02.12 2025 в 14:36
2956
5
02.12 2025 в 12:14
2985
4
02.12 2025 в 12:07
-1243
3
02.12 2025 в 11:37
1983
2
02.12 2025 в 11:34
2485
1
02.12 2025 в 11:25
Божидар Божанов: Заявката за вето на санкциите е стратегическа грешка
Срещу руската мурзилка Радев трябва да се реагира веднага
Срещу руската мурзилка Радев трябва да се реагира веднага
Мяра: Над две трети от българите се гордеят с Дара
Срещу руската мурзилка Радев трябва да се реагира веднага