Водолази почистиха морското дъно около моста в Бургас. Над 30 чувала с метал, стъкло и пластмаса бяха извадени в инициатива за намаляването на морските отпадъци, съобщи БНР.
Зоната на моста е любимо място за разходки на жители и туристи.
Мая Русева от общината коментира извозването на отпадъците така:
"Положението е катастрофално. Цялата площадка на мостика беше изпълнена с отпадъци, бяха около половин тон - предимно метални тръби, а и имаше и касов апарат, имаше дори куршуми, също нож, дрон, слънчеви очила, два телефона, което дава да разберем, че всъщност трябва да сме по-отговорни към морето и към чистотата на крайбрежието, защото морето е нашият живот, тук, в Бургас."
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел