Всички болни дървета в резиденция "Бояна" ще бъдат изсечени. Става дума за 528 борове, нападнати от корояди.
Искането е постъпило в Столична община от шефа на комплекса.
Изсичането е одобрено от комисията по екология към Столична община и ще бъде извършено под контрола на дирекция "Зелена система". Болната растителност е от вида бял бор. Препоръката е на мястото на изсечените да бъдат заседени нови не само иглолистни, но и широколистни дървета.
Изсечената дървесина ще бъде изцяло унищожена, обясни за OFFNews шефът на комисията по екология Лорита Радева.
"Бояна" представлява комплекс с вили и парк, който служи за резиденция на президента и премиера и други високопоставени членове на властта. Резиденцията се ползва и като място за официални приеми, срещи, съвещания. Там ще бъдат проведени и ключови събития по българското председателство на ЕС догодина.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
13915
3
14.09 2017 в 13:34
35598
1
13.09 2017 в 14:23
Кощунствена бюрокрация! Не стигат горските пожари и незаконната сеч повсеместно, а сега и това.
Ама вероятно Бояна чини повече от хиляди други декари :(
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов