Италианска гражданка два месеца крала от магазин на столичното летище "Васил Левски" бижута, козметика и бельо. Общата стойност на откраднатото е над 4000 евро.
Това става ясно от съобщение на Софийска районна прокуратура, която е обвинила и задържала жената за 72 часа.
Събраните до момента доказателства сочат, че за времето от 17,49 часа на 24.11.2025 г. до 17,03 часа на 19.01.2026 г. при условията на продължавано престъпление с пет деяния, обвиняемата В.Т. е откраднала бижута, бельо и козметика на стойност 4193.50 евро от магазин на терминал 2 на летище „Васил Левски“, съобщават от СРП.
По случая се води досъдебно производство, за което се предвижда наказание „лишаване от свобода“.
В.Т. няма адрес за пребиваване на територията на страната ни и предстои да бъде внесено искане в Софийски районен съд за определяне на мярка „задържане под стража“ спрямо обвиняемата, допълват от прокуратурата.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18546
6
28.01 2026 в 17:17
17882
5
27.01 2026 в 10:06
2310
4
23.01 2026 в 11:06
1600
3
23.01 2026 в 10:31
16143
2
21.01 2026 в 13:24
4057
1
21.01 2026 в 11:29
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други