
Българският патриарх Даниил се срещна с председателя на Синдиката на българските учители към КНСБ Янка Такева, съобщи Софийската митрополия. Двамата са обсъдили въвеждането на предмет "Религия" в училищата.
На 12 март Негово Светейшество Българският патриарх Даниил се срещна с г-жа Янка Такева – председател на Синдиката на българските учители към КНСБ. Срещата се проведе в сградата на Софийската света митрополия. На нея присъства и доц. д-р Мария Кьосева, юридически съветник на Светия Синод.
Патриархът е запознал Янка Такева с предложението за въвеждане на предмета „Религия – Православие“ в редовната програма на българското училище, подчертавайки ползата от него за образованието и възпитанието в християнските ценности и за формирането на младите хора като отговорни и достойни граждани, се казва в съобщението на митрополията.
Такева. на свой ред, е споделила свои впечатления от изучаването на предмета „Религия – Православие“ в българските училища и "добрия опит от базови училища, в които провеждат своя обучителен практикум студенти от богословските факултети".
"Тя изрази убеждението си от ползата придобитият опит да се приложи в национален мащаб и заяви своята подкрепа за въвеждането на предмета в общообразователната програма", пише още в съобщението.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
14424
4
19.03 2025 в 16:03
Такева, когато и да се разкара от образованието, все ще е късно! И пингвините трябва да се държат далеч от децата!
3759
3
19.03 2025 в 11:55
Сега се учи на доброволни начала.
Който иска, да си избере тези часове и да учи!
0
2
19.03 2025 в 09:40
1005
1
19.03 2025 в 09:39
Очакваме пристигането на самолетите за борба с пожарите от Швеция
Полските служби: Руското разузнаване е наело колумбиец, който да извършва палежи
Кметът на Овча купел срещу незаконен краварник: Спряха тока и водата на кравите от бул. ''Линкълн''
''Мамо, прибирам се!'' Първите думи на Десислава Иванчева на свобода
Граждани ще патрулират в Хасковско срещу умишлените палежи