Христо Динев е новият градски прокурор на София.
Кандидатурата му за поста беше подкрепена с гласовете на 16 от членовете на ВСС. Четирима гласуваха против кандидатурата, а трима се въздържаха.
До момента Христо Динев беше шеф на районната прокуратура в София.
Другият кандидат Бойко Атанасов събра пет гласа в своя ползва, петима бяха "против", а 13 се въздържаха.
"С ясното съзнание съм, че в Софийска градска прокуратура ще има много горещи картофи, но към настоящия момент няма как да ги степенувам", коментира пред журналисти Динев след гласуването.
„Не падам от небето. Много са, но не мога да ги степенувам. Бъдете сигурни, че медиите ще сте в течение на всичко, което се случва. Тепърва ще правим анализ на работата. Бъдете сигурни, че ще имам добра медийна политика. Защото в нашата работа трябва да има откритост”, каза още той.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Москва удари Киевска област с Орешник, най-малко 4 жертви на руските атаки
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро