Хакери удариха системата на МС, изтекоха мейли и ЕГН-та на посланици

OFFNews 19 January 2016 в 16:05 6668 5
Хакери удариха системата на МС, изтекоха мейли и ЕГН-та на посланици

Данни на високопоставени държавни служители са, включително ЕГН-та, телефони и имейл адреси, станаха жертва на хакерска атака, съобщава "Биволъ".

Сред жертвите са служители на европейските институции, висши служители на ДАНС и дори чужди посланици.

По информация на "Биволъ" става въпрос за пробив в информационната система на Министерски съвет, откъдето не обръщат внимание на проблема.

Сайтът е уведомил за проблема институциите, но вече месец няма реакция.

За доказателство са публикувани и имената на някои от засегнатите. Сред тях са посланикът на Франция у нас Ксавие Лапер дьо Кабан, посланикът ни в Прага Лъчезар Петков и други ръководители и директори в министерства.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    18860

    5

    newfoundland

    04.10 2016 в 18:50

    Интересно е как Бивол знае за тези неща и има тези данни. Нещо, което показва, че имат контакти най-вероятно с хакери, както и че използват такива за собствени цели, да правят сензации. Отделно от МС явно спят.

     
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026