Започваме засилени проверки за спазване на мерките за физическа дистанция. Целият ресурс на Столичната полиция ще контролира забраните за събиране на хора на едно място и за разходки в парковете и градските градини.
Това е организацията, която въвеждаме с директора на СДВР старши комисар Георги Хаджиев, съобщи столичният кмет Йорданка Фандъкова във фейсбук.
Продължават и проверките на пазарите с екипи на общината, полицията и Столичната РЗИ.
Призовавам всеки, който трябва да излезе от вкъщи, да носи предпазна маска или шал. Борим се заедно с враг, който не виждаме, а пролетта и слънцето създават измамното усещане, че всичко е приключило. За съжаление, не е! Анализите на експертите показват, че следващите дни са изключително рискови, припомня Фандъкова.
Нека опазим резултата, който постигнахме заедно с дисциплина и с цената на огромни лични жертви. Постигнахме плавен ръст на заболелите и здравна система, която може да се погрижи за всеки разболял се - да не се проваляме! Това, което постигнахме струва прекалено много и всеки плаща тежка лична цена, нека не го хвърляме на вятъра, пише още кметът.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
83938
6
11.04 2020 в 12:36
Хората просто нямат желание да разсъждават...
15372
5
11.04 2020 в 12:33
15372
4
11.04 2020 в 12:32
7050
3
11.04 2020 в 12:28
8547
2
11.04 2020 в 11:38
Та и нас така.
83938
1
11.04 2020 в 11:10
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци