Два гръцки F-16 в небето ни днес

OFFNews 12 март 2026 в 08:14 7594 3
Български F-16 проведоха учебно-тренировъчни полети на летището в София

Снимка Боян Георгиев

Български F-16 проведоха учебно-тренировъчни полети преди ден

Два самолета F-16 от гръцките ВВС с екипажи и щатно въоръжение ще участват в съвместни тренировъчни българо-гръцки полети на Военновъздушните сили на двете страни във въздушното ни пространство, съобщиха от Министерството на отбраната.

Заповедта е на министъра на отбраната Атанас Запрянов и предвижда - при нужда - до 50 военнослужещи да обслужват самолетите.

Заповедта е издадена в изпълнение на законовите разпоредби, съобразно които министърът на отбраната е уведомил и съответните компетентни държавни органи.

Съвместните полети на българските и гръцките ВВС ще се провеждат за целите на усилването на системата за контрол и охрана на въздушното пространство. Те не са свързани с провеждането на военни операции или подготвителни действия за такива. 

Гръцкият министър на отбраната Никос Дендиас идва днес у нас по покана на колегата си Атанас Запрянов.

Следете новините ни в :
Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

17138

3

Окомер

12.03 2026 в 09:40

Плановете за усвояването на F16 предвиждат краен срок 2028г. Добре е че тези плановици нямат достъп до икономиката ни. Трябва да внимаваме за кого гласуваме, че един от плановиците направи партия!

2985

2

Джендо Джедев

12.03 2026 в 09:26

Копейките няма ли да излязат на протест?

2000

1

blondofil

12.03 2026 в 09:17

Самолетите ще тренират безусловна капитулация пред Русия. Което според нашият виден военен стратег Генерал Радев е най-добрата отбрана.
 
X

И Хитлер мислеше Крим за свой. История на войните за полуострова