Българска фармацевтична компания започва да произвежда хлорохин - медикамент, който се наложи в практиката като препоръчителен при лечение на коронавируса.
Очаква се до десет дни „Чайкафарма“ да произведе около 5000 опаковки MoriVir, съобщи поред Нова тв биотехнологът проф. Тони Веков.
„Започнахме да произвеждаме както MoriVir, което е хидроксихлорохин, така и GraVir, което е хлорохин. Ще пуснем и двете лекарства на пазара", заяви той.
По думите му това са същите лекарства, които се произвеждат във Франция и в Германия. Оттам обаче ни отказаха тяхното лицензно производство на техните продукти в България. Научно-изследователски екип на „Чайкафарма“ работи денонощно и създаде собствено досие. Лекарството вече е готово“, каза още биотехнологът.
Тези лекарства са произвеждани у нас и преди години, но постепенно са изпаднали от употреба. Основна им съставка е хининът - ползван при лечение на холера.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7045
5
13.04 2020 в 19:42
11624
4
13.04 2020 в 11:03
83938
3
12.04 2020 в 23:59
Кажете ми после че живота не е кръг.
14053
2
12.04 2020 в 23:17
7943
1
12.04 2020 в 22:57
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци