Министерството на вътрешните работи на Чешката република е уведомила българското МВнР, че отпада задължението за представяне на негативен тест за COVID-19 за служителите в транспортния превоз, които преминават транзит през Чехия към Германия. Решението е в сила от днес.
Досега при влизане на чешка територия се изискваше антигенен или PCR тест, не по-стар от 36 часа преди влизането.
При нужда от съдействие българските граждани в Чешката република могат да се обръщат към българското дипломатическо представителство в Прага на следните телефонни номера: +420 222 212 011; +420 222 211 258, както и на дежурен телефон в извънработно време: +420 774 790 991.
Сигнали може да се подават и на имейл адреса на посолството: [email protected]
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец