Със съдействието на Столичния инспекторат общинската фирма „Чистота Искър“ извози близо 10 тона боклук от софийския квартал "Факултета". Днес и утре децата почистват двора на 75-о училище „Тодор Каблешков", съобщава БНР, което е сред подкрепилите инициативата.
Деца, родители и учители от столичното 75-о училище се събраха рано тази сутрин в двора, за да го почистят. Директорът Слава Коцева:
"През цялата ваканция ще имаме занимания по интереси, летен лагер и трябва да ни е приятно да сме навън, на двора да играем, да пеем".
И децата:
"Хигиената е на първо място, защото има много вируси, бактерии. Не трябва да хвърляме нищо на земята, за да можем да израснем живи и здрави".
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел