И последното парче метал от високата част на МОЧА - Монумент на окупационната червена армия, известен още и като Паметник на Съветската армия, в София беше свалено във вторник.
Демонтажът на започна на 12 декември. Това се случи 30 години след решението на Столичния общински съвет за премахване на пропагандното грозилище в центъра на столицата.
През следващите дни ще бъдат свалени и останалите фигури - три стени с релефи с размери 6 на 2,2 м, две скулптурни групи на отделни постаменти и десет венеца.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2471
9
20.12 2023 в 15:18
4261
8
20.12 2023 в 13:42
4057
7
20.12 2023 в 12:11
4000
6
20.12 2023 в 08:53
Белене например или кариерата на лагерите около Ловеч, място там дал господ, съкровени спомени за деянията на "иzкуствоведите" също.
Идея, да се разгърне муzея!
Там червенотиквеничковчетата ще държат пламенни речи и ще чакат батюшка Иван. И субсидия от посолството ще има
1170
5
20.12 2023 в 07:21
2900
4
20.12 2023 в 02:23
4764
3
19.12 2023 в 20:04
Честито българи!
13325
2
19.12 2023 в 17:59
4261
1
19.12 2023 в 17:47
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други