Масово недоволство е избухнало тази сутрин в центъра за бежанци в Харманли, съобщиха от ОД на МВР-Хасково.
Сигналът до органите на реда е подаден от Държавната агенция за бежанците. Част от настанените в центъра мигранти са се събрали на входа. Броят на протестиращите не може да се определи с точност. Не е ясна и причината за недоволството.
На място са изпратени полицейски части и жандармерия.
По първоначална информация напрежението е тръгнало от спор за битовите условия в лагера, съобщава bTV. Към днешна дата в лагера в Харманли има близо 3200 бежанци. Според непотвърдена информация част от настанените там мигранти искат да напуснат лагера, съобщава Нова тв.



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18284
4
24.10 2016 в 14:11
18283
1
24.10 2016 в 12:14
Ами пуснете ги тия хора на границата с турция да си ходят кой от къде е ...
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Новая газета: Патриарх Даниил е агент на Москва, Радев - лобист на Лукойл
Ивелин Михайлов с план Б за Исторически парк: Сменя посоката от култура към пари
Започва проверка замърсена ли е водата на Шофьорския плаж във Варна
Започва избор на новата антикорупционна комисия