Всички, които имат валидни хартиени винетки след януари 2019 г., когато влизат в сила електронните, няма да бъдат глобявани.
Това обяви Радослав Николов, съветник в Министерството на регионалното развитие по въпросите за новата тол система, по бТВ.
Шофьорите, чиито винетки важат и през следващата година, трябва да ги презаверят. Ако не го направят обаче, няма да получават глоби, просто регистрацията им в системата ще става на пътя.
С въвеждането на електронни винетки от следващата година цените няма да се променят, каза още Николов. Ще има и нов вид винетка – за уикенда, но все още не е решено каква ще е нейната цена и за какъв период ще важи.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес