
10.11 2017 в 01:50
За тебе не знам, а аз имам близки примери за тоя проблем.
Протест срещу злоупотребите със Закона за защита от домашно насилие се проведе тази сутрин пред Съдебната палата. В акцията се включиха бащи, които твърдят, че са пострадали от такива.
Те издигнаха плакати, на които пишеше "Бащината любов не е насилие", "Аз съм родител, а не насилник" и "ЗЗДН - закон за злоупотреба с децата ни".
Протестиращите настояха за законодателни изменения, които преустановят лошите практики в закона. Те се обявиха против действащата забрана за контакт между дете и родител със заповед за защита от домашно насилие.
Родителите желаят още решението по дело по ЗЗДН да не се използва като доказателство по други дела и да води до каквито и да е други вредни последици за когото и да било от страните. Техните искания включват и премахването на наказателния елемент от ЗЗДН, който е задължителна глоба.
Според протестиращите целта на този закон е да даде бърза защита на жертвите на домашно насилие, а не да налага наказания на нарочените извършители.
09.11 2017 в 22:10
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!