"До десетина дни времето ще остане неустойчиво с валежи. Те ще стават все по-краткотрайни, температурите ще се повишават."
Такава прогноза направи пред bTV Мариана Попова от Националния институт по метеорология и хидрология към БАН.
Тя коментира, че студеното време през юни и обилните валежи са нещо нормално за месеца.
"Не е само тази година, юни е най-дъждовният месец в страната, валежите обикновено са повече през първата половина, но засега поне месецът върви нормално. Температурите са близки и малко по-ниски от нормалните", посочи Попова.
Попова не се ангажира с прогноза по въпроса "Кога ще дойде лятото", но заяви, че времето се развива в нормалните за страната рамки и горещото време би следвало да дойде в обичайно топлите месеци.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец