Багеристи са скъсали тръба за пренос на газ по време на изкопни работи в района на село Сломер, община Павликени, област Велико Търново.
Новината съобщи министърът на енергетиката Трайчо Трайков.
По информация на дежурния диспечер на „Булгартрансгаз“ ЕАД, в 18:50 ч. на 26.03.2026 г. в района на с. Сломер двама багеристи са повредили и спукали газопреносната тръба.
На място са пристигнали екипи на полицията и на пожарната. Служители на газопреносната фирма са изолирали участъка и са затворили линейните кранове.
Аварията е ликвидирана - няма изтичане на газ и опасност за населението. Уведомени са потребителите в района от Павликени и град Левски, съобщава Трайков.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел