Арестуваха жена, запалила руския флаг в София

OFFNews 29 August 2024 в 19:45 38163 17
Арест на жена пред Руския културен център

Снимка Стопкадър

Арест на жена пред Руския културен център

Млада жена бе арестувана в центъра на София, след като е запалила руския флаг.

Инцидентът се разви в четвъртък следобед на ул. "Шипка", пред сградата на Руския културно-информационен център.

Видео от случката публикува гражданското движение "Боец". Те заснемат как младата жена на име Александра е качена в патрулка и отведена след това в Първо районно управление.

Според информацията във видеото задържаната се върнала наскоро от Донбас, където била на фронта и видяла случващото се там с очите си. В отговор на видяното, за да изрази гражданска позиция "срещу зверствата на Путин в Украйна", тя запалила руското знаме.

Според представители на "Боец" веднага след това пристигнали две патрулки, а Александра била бутана, блъскана и обиждана. 

"Слава Украйна", "Слава Донецк", заяви жената при отвеждането си.

Задържаната се казва Александра Руменова Милева. Тя била в Донбас, за да снима филм там. Върнала се е преди дни. В петък се е срещнала с представители на "Боец". 



    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    4687

    18

    Пенчо Прикарчин

    30.08 2024 в 09:03

    Qr zа рашнята! Защо ѝ пишете името, за да могат копейките да се саморазправят ли!? А на некви крадци и убийци само инициали пишете да ви *** у журналята и полицайчовците!

    13325

    17

    AntiZ

    30.08 2024 в 08:10

    Ларго го отнемà цела година и се появи да ни светне, че и в америка бият негри. Бамбас рф пък се пъне на този просташки български диалект, наречен руски език да ни информира, че Бамбас се развивал, въпреки че свинерусите половината го изравниха със земята. Ама, то русофила е диагноза! Откога го говоря!

    5415

    15

    Пустиняк

    30.08 2024 в 07:33

    Жена изгорила руски флаг е бита и блъскана?! Изненадани? Когато Възраждане замеряха сградата на Общината и се катереха за да махат украинския флаг полицията бездействаше и наблюдаваше. Това е тотално пробита и превзета от руските служби държава, но важното е, че сме били "американска колония".
    Абе, Ларго да ти прави впечатление, че ти куца логиката?

    4030

    13

    vdiv

    30.08 2024 в 03:43

    Следвашият път се пали самият "културен" център.

    Да се изнасят!

    -60

    12

    4I4ATA

    29.08 2024 в 22:53

    Тия милиционери, както и шефовете им трябва незабавно да бъдат уволнени! Трябва да отидем няколко хиляди чоека и да им запалим парцала да видим как ще арестуват всички!

    12525

    11

    Trabajo

    29.08 2024 в 22:43

    браво на момичето!
    и позор за страната, която има такава полиция.

    4000

    10

    Niko Kolev

    29.08 2024 в 22:09

    Какво чудно има. Припомням, че срещу военен министът беше повдигнато обвинение, че не е дал за ремонт мигове на руска фирма и така е накърнил интересите ѝ.

    3005

    9

    eagle60

    29.08 2024 в 21:46

    Големи мъжа ги в това МВР ей - арестуват жена защото протестира. Когато безчинстват хулиганство от Възраждане гледат в друга посока. А като ги погнат мургавите се изнасят със свръхзвукови скорост. Де дърво де!
     
    X

    Най-святото семейство: Родът на св. Василий Велики и св. Григорий Нисийски