84-годишна жена е дала 3760 лева на телефонни измамници в Хасково, съобщават от пресцентъра на МВР, цитирани от агенция "Фокус".
На 8 февруари престъпниците приложили познатите трикове за залъгване на възрастни хора. Първо мъж се обадил на възрастната жена и се представил полицай. Поискал тя да даде сумата, за да подпомогне в акция по задържане на измамници.
Минути по-късно жена се обадила на старицата в Димитровград и използвала друг познат похват на ало-измамниците. Тя се представила за близка на пенсионерката, обяснила й, че е със счупен крак, в болница и спешно се нуждае от пари.
След това възрастната жена сложила 3760 лева в найлонова торбичка и ги хвърлила от балкона си.
Полицията задържала 55-годишен мъж във връзка с измамата.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
27272
1
13.02 2017 в 14:36
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие