5 столични квартала са без парно и топла вода заради аварии

OFFNews 16 January 2026 в 18:09 6653 2
Парно

Снимка Фейсбук

За 11 аварии на "Топлофикация" в София алармира столичният кмет Васил Терзиев на страницата си във Фейсбук. Без парно и топла вода са голяма част от "Люлин", "Младост", "Слатина", Изток" и "Яворов". 

Според Терзиев това не е изолиран случай, а резултат от години отлагане, временни решения и липса на посока. А задълженията на дружеството са вече над 1 млрд. евро, посочва градоначалникът.

"След всяка криза в София в Столичен общински съвет изведнъж се появява загриженост и се предлага „помощ“. Сега имаме реална криза и в „Топлофикация“. Надявам се този път това да се превърне в решения", е написал той.

Това е причината Терзиев отново да внесе доклада, отложен през декември м.г. Първата стъпка е независим технически, финансов, правен и регулаторен анализ, който да даде ясна картина за състоянието на дружеството, нужните инвестиции и реалните възможности пред нас.

"Многократно съм заявявал, че дългосрочното решение трябва да защитава интереса на общината и софиянци и да намира пресечна точка с държавата и инвеститорите. За това първо са нужни факти, а не догадки, и честен разговор с държавата за преструктуриране на дълга.

Целта е проста: да започне оздравителен процес и професионално управление на „Топлофикация“, без да създаваме нови енергийно бедни хора.

Надявам се този път докладът да мине през комисиите, да стигне до зала и да получи подкрепа с реални гласове – защото всяко ново отлагане означава още аварии и още несигурност за хората", е категоричен той.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    7243

    2

    Пакоджет

    16.01 2026 в 19:28

    Хапчетата, кахлен...

    3315

    1

    Kahles

    16.01 2026 в 19:27

    София е зарината с боклук, 5 сантиметра сняг я блокираха за часове, всеки по-силен дъжд превръща булевардите в реки заради задръстени от непометените листа шахти, парното е на принципа "тука има - тука нема"... Тотален хаос, предизвикан от невиждано некадърен кмет, който нагло се опитва да прехвърля отговорността на други!

    Оставка, Терзиев! ОСТАВКА!

    П.П. Хайде, жълтопаветни тролове и редакционни пропагандатори, цъкайте минуси! Те няма да променят факта, че Васко ДС Терзиев превърна столицата на България в сметище, в Могадишу на Балканите!
     
    X

    Как се пише змейска сага? Авторът на 'Мамник' Васил Попов разказва пред OFFNews