Три български ученички спечелиха медали от Европейската олимпиада по математика за момичета (EGMO).
Бронзовите отличия са за Симона Гагарова от 11. клас в Софийската математическа гимназия, Демира Недева, която също е единадесетокласничка в МГ „Акад. Кирил Попов“ в Пловдив, и Мая Минкова от 9. клас на СУ „Любен Каравелов“ в Несебър.
Олимпиадата се проведе от 11 до 17 април в гр. Цхалтубо, Грузия.
Много добро представяне записа и на Ралица Марчева от 91 Немска езикова гимназия в София.
Ръководител на отбора е Виолета Личева от Оксфордски университет, а зам.-ръководител Ивайла Радкова – ФМИ на СУ „Св. Климент Охридски“.
Тази година в олимпиадата участваха 54 отбора (общо 212 момичета), от които 37 отбора (с общо 148 момичета) от европейски страни.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел