Навършват се 14 години от трагедията пред столичната дискотека "Индиго", когато загинаха 7 деца, а 12 пострадаха тежко.
При инцидента те бяха стъпкани и задушени от тълпата пред вратите на заведението.
Всяка година пред паметника на децата, издигнат на мястото на вече бившата дискотека, се събират родители, близки и приятели на загиналите Виктория, Димитър, Елена, Кристина, Любомира, Мадлен и Цветелина.
Осъдени за трагедията на глоба от по 800 лева бяха охранителите Георги Василев и Анри Силаги. Бившият председател на Държавната агенция за младежта и спорта Цвятко Барчовски получи 3 месеца затвор с тригодишен изпитателен срок и глоба от 1500 лева, а управителят на дискотеката Ангел Николов - глоба от 3000 лева. Делото беше връщано и започваше отначало няколко пъти.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
21.12 2015 в 11:50
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му