13 къщи в Хасковско изгоряха заради горещото време

OFFNews 13 July 2024 в 08:20 2757 2
13 къщи в Хасковско изгоряха заради горещото време

Снимка БНТ

Жителите на няколко села в Ивайловградско и Тополовградско не мигнаха тази нощ заради бушуващите в района пожари, съобщи БНТ. 

Най-тежка е ситуацията в селата Срем и Горноселци, където вчера изгоряха общо 13 къщи, няколко селскостопански постройки и 6 автомобила.

Засегнати са повече от 15 000 декара, предимно в Тополовградско. На място работи тежка техника.

Очаква се днес в борбата със стихията да се включат и два хеликоптера от авиобаза Крумово.

В Хасковско е обявено частично бедствено положение заради пожарите. За днес има обявен червен код за жега в 21 области и предупреждение за опасност от още пожари.

Обстановката в Средна гора остава сложна, съобщава БТА.  

На помощ на пловдивските огнеборци в община Хисаря са пожарникари от Копривщица, Габрово и София, съобщиха от Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" - Пловдив.

Високите температура е предпоставка огънят в гората да се разпали отново още по- силно, заради което се нуждаем от колкото се може повече хора, коментира директорът на пловдивската пожарна старши комисар Васил Димов.

Представители на пожарната ще очакват доброволците в центъра на кв. "Миромир" пред читалище “Искра”, откъдето ще бъдат придвижени към зоната на пожара.

В гасенето днес отново ще помагат военнослужещи от 61 Стрямска механизирана бригада, горски служители и доброволци от формированията в Пловдив, Хисаря и Карлово.

Вертолет няма да гаси днес, тъй като за момента е пренасочен да помага на пожара в Ивайловград, посочиха от пожарната.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
     
    X

    Надежда Нейнски: Хората обичат само смелите