Около 1,2 милиона пенсионери ще получат великденска надбавка към пенсиите си за април в размер на 40 лева, реши Министерският съвет.
Пенсионерите, които ще се възползват от тази сума, трябва да получават пенсия до 363 лева, колкото е и размерът на линията на бедност за 2020 г.
За изплащането на добавките към пенсиите за Великден правителството ще отпусне допълнителни 49 840 000 лв. лева по бюджета на държавното обществено осигуряване.
Средствата са осигурени за сметка на преструктуриране на разходите и/или трансферите по централния бюджет за тази година.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен