НАЧАЛО / Спорт
21 март 2017 в 13:43 531 0
Френският доминатор в биатлона Мартен Фуркад обяви, че ще прекрати състезателната си кариера след олимпиадата в Пьончан догодина. Причината - липса на мотивация да продължи и съмнения, че може да вдигне още повече ниво
20 март 2017 в 19:09 713 0
Норвежката полиция прекрати тържеството на биатлонистите в Холменколен по случай края на сезона, съобщиха местните медии. Органите на реда на два пъти идвали на мястото на събитието заради включване на противопожарн
19 март 2017 в 16:07 659 0
Френският доминатор в биатлона Мартен Фуркад вече и официално е най-великият състезател в стартовете от Световната купа. Фуркад беше най-бърз в масовия старт от Световната купа по биатлон в Контиолахти (Норвегия), като
19 март 2017 в 10:55 1076 0
Уникално постижение записа двукратният световен шампион Щефан Крафт. Австриецът постави световен рекорд по време на старта за Световната купа по ски скок във Викерсунд, Норвегия. Невероятно, но факт - Крафт прелетя 253
18 март 2017 в 18:10 771 1
Руснакът Антон Шипулин спечели преследването на 12,5 километра в Осло (Норвегия) след предпоследния старт за сезона от Световната купа по биатлон. Шипулин направи една грешка при четирите си посещения за стрелба и завър
18 март 2017 в 15:20 630 0
Финландката Мари Лауканен спечели преследването на 10 километра в Осло. Това е предпоследен старт от сезона в Световната купа по биатлон. В петък 29-годишната Лауканен спечели първата си победа за сезона, след като триум
18 март 2017 в 13:50 635 0
Най-добрият български сноубордист Радослав Янков участва в поредния старт от календара на Световната купа в дисциплината паралелен слалом в австрисйкия зимен център Винтерберг. Чепеларецът приключи участието си на ф
17 март 2017 в 18:57 650 0
Френският доминатор в биатлона Мартен Фуркад не успя да постигне победа №14 за сезона и да вдигне още по-високо летвата за съперниците си. Французинът завърши втори в спринта на 10 км във финалния старт от сезона в Свето
17 март 2017 в 17:00 563 0
Малко известната финландка Мари Лауканен спечели спринта на 7,5 километра от финалите за сезона на Световната купа по биатлон в Холменколен (Норвегия). 29-годишната Лауканен беше безгрешна при двете стрелби и финишира за
16 март 2017 в 15:13 541 0
Рядко Янков остана четвърти на световното първенство в коронната дисциплина паралелен гигантски слалом. В малкия финал той падна от швейцареца Галмарини. Припомняме, четвърта в света в сноуборда преди дни в Испания ос
16 март 2017 в 14:48 484 1
Радо Янков е на полуфинал! Българинът върви отлично в гигантския паралелен слалом на световното първенство по сноуборд в Сиера Невада.  На четвъртфинала Дивеча отвя австриеца Себастиан Кислингер. Съперникът стигна д
16 март 2017 в 13:58 635 1
Радослав Янков даде заявка за световна титла днес в сноуборда! Талантът от Чепеларе даде най-добро време в квалификацията на паралелния гигантски слалом. Радо беше пети при спускането по синьото трасе, но най-бърз по ч
15 март 2017 в 21:58 606 0
Илка Щухец спечели малкия кристален глобус в дисциплината спускане за жени на финалите по ски алпийски дисциплини в Аспен. Словенката запази и минималния си шанс за световната купа, изоставайки с 278 точки от американка
15 март 2017 в 19:40 582 0
Българинът Радослав Янков стигна до 1/4-финалите в дисциплината парарелен слалом на световното първенство по сноуборд в испанския курорт Сиера Невада, но загуби двубоя с швейцареца Невин Галмарини. Чепеларецът кара на
13 март 2017 в 10:14 403 0
Норвежките клубове Сторхамар и Спарта изиграха най-продължителния мач в историята на хокея. Рекордът беше поставен по време на плейофите в местната елитна лига. Срещата започна в неделя, 12 март, като завърши 2:1 в полза
12 март 2017 в 15:36 719 0
Сани Жекова записа силно представяне на световно първенство по сноуборд в Испания.  Софиянката успя да се пребори за четвъртото място и то на втори пореден шампионат. Сани направи отлично състезание в Сиера Невада в д
12 март 2017 в 14:29 860 2
Нова искра прехвърча между Русия и Украйна на спортното поле. Този път заради осмия кръг от Световната купа по биатлон, който се провежда в Контиолахти (Финландия).  Според украинския състезател Дмитрий Пидурчиний окол
12 март 2017 в 09:08 434 0
Изключителните състезания на родната й земя за Микаела Шифрин продължават. Американката отвя с над секунда конкурентите в слалома в Скуо Вали, САЩ. Чудото на зимните спортове завърши с общо време от двата манша от 1:39,48
11 март 2017 в 17:47 669 0
Германката Лаура Далмайер триумфира в преследването на 10 км за Световната купа по биатлон в Контиолахти (Финландия). Световната шампионка в дисциплината беше най-бърза по трасето с време 29:54.4 минути, след като допусна с
11 март 2017 в 14:40 581 0
Германецът Арнд Пайфер спечели първа победа за сезона и общо осма в кариерата си, след като спечели преследването на 12.5 километра от Световната купа по биатлон в Контиолахти, Финландия. Той финишира с време 30:35.0 минути