Французин пали нова война в биатлона

OFFNEWS 10 януари 2017 в 14:36 2446 0

Френският биатлонист Аристид Бегю подпали нова война в биатлона.

Той нарече мошеник руснаха Александър Логинов, който спечели спринта и преследването в старта от календара за купата на ИБУ в италианския град Мартел.

"Да загубиш от най-добрия, ОК, но от един измамник- Не! ЕПО-искаме чист спорт", написа Бегю и веднага беше поощрен за искреността си от голямата звезда на френския и световен биатлон Мартен Фуркад.

"Горд съм от вас, франсета. Смелост!", написа Фуркад, който на свой ред призоваваше за бойкот на Световната купа заради разкритията за голям брой хванати с допинг руски биатлонисти.

Логинов спечели и двата старта на 5 и 8 януари, докато французинът зае съответно 6-о и 8-о място. Гневът на Бегю идва от това, че Логинов е бил хващан с допинг, а именно кръвния еритропоетин (ЕПО). Той изтърпя наказание от две години и се завърна на трасето през ноември 2016 г.