Волейболният ЦСКА подчини Левски

OFFNews 22 февруари 2017 в 22:09 2007 0

Воденият от емблематичния треньор Александър Попов отбор на ЦСКА спечели волейболното дерби срещу Левски от 17-ия кръг на Суперлигата.

Двубоят се игра за първи път столичната "Арена Армеец" пред около 5000 зрители. "Червените" се наложиха с 3:1 (16, -17, 18, 28).

Час преди двубоя се състоя и демонстративен мач между легенди на Левски и ЦСКА. И в този случай отборът на "армейците" постигна победа – 10:7.

ЦСКА беше категорично по-добрият отбор на терена, като позволи на съперника да вземе само един гейм. Решителната четвърта част се превърна в истински трилър, като ЦСКА спечели едва след четвъртия си мачбол.

С успеха ЦСКА остана едноличен лидер в красерането като има актив от 48 точки. Левски е шести с 33, но с мач по-малко.

На трибуните имаше футболни фенове и не липсваха доста грозни сцени, непривични за волейболен мач.

Средният син на президента на Левски Владимир Николов едва не бе уцелен от бомба, хвърлена от привърженици на синия клуб и се разплака. Наложи се играта да бъде спряна, а бившият диагонал на националния отбор изведе сина си от опасната зона.