"Адио, Рио" и за Гришо

OFFNews 06 август 2016 в 20:02 6024 1

Снимка: Министерство на младежта и спорта - пресцентър

Голямата звезда на българския тенис Григор Димитров (34) загуби още в първия си мач и така отпадна от олимпийския турнир в Рио де Жанейро.

Негов непреодолим съперник в тази фаза се оказа първата хърватска ракета Марин Чилич (14), който е поставен под номер 9 в схемата.

Хърватинът не остави почти никакви шансове на Димитров и го победи в два сета (6:1, 6:4).

В първия сет Димитров губеше с 0:5 и все пак успя да спечели един гейм. Във втория сет българинът игра малко по-добре, но след като допусна пробив за 2:3, буквално хвърли кърпата. Чилич завърши срещата с 4 аса и записа убедителна победа само за час и десет минути.

Това бе трети сблъсък помежду им, след който Чилич вече води с 2:1 победи. Той ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между молдовеца Раду Албот и руснака Теймураз Габашвили.

Все още не е ясно дали Димитров и Цвети Пиронкова ще се включат в турнира за смесени двойки.