Трима са загинали, а поне 30 ранени при избухването на кола-бомба до полицейски участък в югоизточния турски град Мидят, в близост до границата със Сирия, заяви премиерът Бинали Йълдъръм, цитиран от АП.
Двама от убитите са полицаи. Бетоновите прегради и друг мерки за сигурност около полицейското управление са помогнали за намаляването на броя на жертвите, каза Йълдъръм пред журналисти в Истанбул.
Според министър-председателя виновни за атаката са бойци на Работническата партия на Кюрдистан (ПКК). Нападението е поредното такова в населявания от кюрди район, след като при две атаки през април и май загинаха общо четирима. Размириците се засилиха след като турската армия започна операции срещу ПКК.
Атаката се случва само ден след като вчера в Истанбул при избухването на натоварена с експлозиви кола загинаха 11 души.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Лукойл, Алекперов и България: Завой към Русия?
След 4 години Хемус ще стигне до Велико Търново, обещават от АПИ
Баба Алино в София? ''Възраждане'' алармират за десетки хиляди кв. м. незаконно строителство във ''Връбница''
Донев оправда ръста на издръжката на МС с 8,5 млн. евро за съдебно дело, ПСА и чествания