Рома разгроми Интер с 4:0

Васил Георгиев 05 февруари 2012 в 18:02 1958 0

Фабио Борини

Отборът на Рома нанесе тежко поражение на Интер, като го разгроми с 4:0 на „Олимпико” в скования от студ и сняг Рим. Срещата беше от 22-ия кръг на италианската Серия А.

Двубоят, който бе отложен от снощи заради лошото време, започна отлично за домакините. Още в 13-ата минута капитанът на „джалоросите” Франческо Тоти центрира и Жуан откри резултата с глава. След това дойде времето на 20-годишния Фабио Борини (на снимката). Той се разписа в 41-ата и 47-ата минута. В последната минута на двубоя Рома отбеляза четвърти гол чрез резервата Боян Къркич.  Лидерите в Италия не успяха да спечелят срещите си у дома. Водачът Ювентус завърши 0:0 със Сиена, а Милан записа същия резултат срещу Наполи. Така Юве събра 45 точки, а „росонерите” са с 44. Трети остава Удинезе с 41 точки.  Валери Божинов направи повторен дебют за Лече при нулевото равенство с Болоня. Преотстъпеният от Спортинг български нападател влезе като резерва в 68-ата минута, на мястото на Луис Муриел. Божинов отправи един удар към вратата на Жан-Франсоа Жиле. Лече игра с човек по-малко от 74-ата минута, когато бе изгонен Морис Кароциери. Лече е в зоната на изпадащите – 18-и със 17 точки – на три точки от спасителния бряг.

Резултати от ХХІІ кръг в Италия Дженоа – Лацио 3:2 Милан – Наполи 0:0 Рома – Интер 4:0 Киево – Парма 1:2 Фиорентина – Удинезе 3:2 Ювентус – Сиена 0:0 Лече – Болоня 0:0 Новара – Каляри 0:0 Палермо - Аталанта 2:1.