Магдалена Нойнер с 30-а победа за Световната купа

Васил Георгиев 02 февруари 2012 в 15:25 2239 0

Магдалена Нойнер
Лидерката на германския отбор по биатлон Магдалена Нойнер спечели 30-а победа в старт от надпреварата за Световната купа. Навършващата на 9 февуари 25 години състезателка триумфира в спринта на 7,5 км, старт от седмия кръг в надпреварата за Световната купа по биатлон в Холменколен, Норвегия. С успеха си шесткратната олимпийска шампионка се изравни по брой на спечелени стартове със сънародничката си Уши Дизел. Лидерка по този показател далеч напред обаче е легендарната шведка Магдалена Форшберг, която е спечелила в кариерата си 42 старта. Родената в Гармиш Партенкирхен Нойнер печели пети спринт за Световната купа този сезон от общо седем състезания. Германката бе перфектна в стрелбата, като пробяга трасето за 20:41.9 минути. Втора остана Даря Домрачова от Беларус, като за нея това е осми подиум за сезона. Тора Бергер от Норвегия даде трети резултат. Емилия Йорданова остана на 43-о място. Тя показа страхотна стрелба, като нямаше пропуск. С бягането обаче имаше доста проблеми, като изостана с 2:47.4 минути от полбедителката. Другата ни представителка в надпреварата Дафинка Коева е на последното 74-о място. Тя бе и биатлонистката с най-много пропуснати мишени - седем. В класирането за малката световна купа в спринта Нойнер е първа с 331 точки. Домрачова е втора с 267, а Кайша Макарайнен от Финландия е трета с 258 точки. В генералното подреждане Нойнер има 696 точки, Домрачова е с 639, а Макарайнен с 575 точки.