Емилия Йорданова осма на европейското

Васил Георгиев 31 януари 2012 в 14:10 1705 0

Емилия Йорданова
Емилия Йорданова се класира на 8-о място в индивидуалния старт на 15 км при жените, старт от европейското първенство по биатлон, което продължава в Брезно-Осръбле, Словакия. 21-годишната троянчанка направи само един пропуск при четирите си влизания на огневия рубеж, като приключи състезанието с изоставане от 2:42.2 минути от новата шампионка. Йорданова направи пропуска си при третата си стрелба. Победителка стана рускинята Анастасия Загоруйко. Тя също като българката пропусна една мишена, като пробяга трасето за 42:44.1 минути. Място в тройката намериха и германките Юлиане Дол и Каролин Хенеке. Другата ни състезателка, която бе заявена за участие Дафинка Коева не стартира. Състезанието завършиха 41 биатлонистки. В понеделник вечер в Осръбле председателят на БФ Биатлон Екатерина Дафовска представи официално България като домакин на европейското първенство по биатлон през 2013 г. Както е известно, шампионатът ще се проведе от 18 до 26 февруари 2013 г. на Банско. Презентацията на страната ни премина при огромен интерес, като бе уважена както от представители на ръководството на световния и европеийския биатлон, така и от хора от почти всички тимове, които са на шампионата на Стария континент в Словакия.