Барселона с Александър Везенков в състава си победи Реал насред Мадрид

OFFNews 28 декември 2015 в 10:20 5329 0

Александър Везенков

Барселона с българина Александър Везенков в състава си победи Реал Мадрид като гост с 91:84 в голямото Ел Класико от испанското първенство по баскетбол Лига Ендеса снощи.

Мачът се игра пред пълни трибуни, а "Каталунците" водеха през целия двубой и въпреки стопената разлика в края, Реал нямаше много възможности.

Александър Везенков игра 13 минути и записа пет точки и две борби. Българският национал вкара красив кош във втория период, и отбеляза тройка в третата четвърт за успеха на Барселона.

Победата е първа за каталунците насред Мадрид от 2009-та година насам. С нея тимът излезе на второ място в класирането, като изпревари именно Реал.

Везенков премина в Барселонa през юли тази година с трансфер от гръцкия Арис (Солун). Договорът на българина с испанския гранд е за 4 години. В контракта между Везенков и Барса фигурира така наречената "НБА аут" клауза, според която той може да заиграе в американската НБА лига срещу сумата от 1 милион.