България се измъчи, но пречупи и Чехия на Евроволей 2015

OFFNews 11 октомври 2015 в 08:55 4547 0

Националният отбор по волейбол за мъже постигна втора, много важна победа по пътя си към четвъртфиналите на европейското първенство, на което страната ни е домакин.

В столичната "Арена Армеец" нашите момчета обърнаха коравия състав на Чехия и постиганха успех с 3:2 гейма (19:25, 25:20, 16:25, 25:19, 15:9) и така се класира за следващия етап на надпреварата.

След победата тимът събра пет точки в класирането и утре ще се изправи в директен сблъсък за първото място в група А срещу Холандия, която има същия актив.

Победителят в групата ще се класира директно на четвъртфиналите, докато вторият и третият играят плейофи. Германия и Чехия пък ще се борят за третото място, след като имат равен актив от по една точка.

Най-голям принос за успеха на България имаха Тодор Алексиев и Мирослав Градинаров. Първият записа 13 точки и 46 процента ефективност в атака, а Градинаров заби 12 точки ( 1 ас и 52 процента ефективност в атака).

В по-ранната среща от нашата група Холандия - Германия с 3:2 гейма в оспорван двубой.