
Огънят не застрашава хората в Маджарово. Това каза за БНТ директорът на Пожарната главен комисар Николай Николов.
В Община Маджарово е обявено бедствено положение заради пожарите. В късния следобед пламъците са достигнали на метри от първите къщи в Бориславци. Хеликоптер Ми-17 от авиобаза Крумово гаси пожара, свикан е кризисен щаб.
Николов уточни, че в Хасковско са изгорели около 8000 дка, но 200-те човека, които гасят пожара, са спасили село Бориславци и гората около него. Николов добави, че предстои да се работи на място още 4-5 дни.
В късния следобед пламъците са достигнали на метри от първите къщи в Бориславци. Хеликоптер Ми-17 от авиобаза Крумово гаси пожара, свикан е кризисен щаб.
По-малък пожар има и във Варненско, горят около 1200 дка, но има положителни резултати и стихията е овладяна, каза главен комисар Николов. Той добави, че и в Благоевград е локализиран пожар.
Общо днес сме гасили над 190 пожара, заяви той.
Главен комисар Николов препоръча да сме внимателни особено в създалите се метеорологични условия.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Две медии в САЩ съдят Тръмп заради платения достъп до публикациите му в Трут Соушъл
Путин се готви да мобилизира още стотици хиляди руснаци, обяви Зеленски
Путин се готви да мобилизира още стотици хиляди руснаци, обяви Зеленски
Преди съвместните учения на Вашингтон и Сеул: Пхенян отново изпробва балистична ракета