Мирела Демирева взе подгряващата награда за "Спортист на годината"

OFFNEWS 05 декември 2016 в 15:52 3337 1

Атлетката Мирела Демирева спечели наградата "Спортен Икар" за постижение на годината, която се връчва от фондация "Български спорт".

Състезателката в сектора за скок на височина спечели сребърен олимпийски медал в Рио де Жанейро и е фаворит и за приза за "Спортист на годината". Наградата "Спортен Икар" се връчва от 1992 година насам, а нейн пръв носител е двойният олимпийски шампион от Барселона 1992 Николай Бухалов.

Церемонията по награждаването на Демирева и останалите наградени в отделните категории ще се състои на 15 декември от 11 часа в Национална художествена галерия.

На събитието ще бъдат наградени още бронзовата медалистка от борбата Елица Янкова, носителят на Световната купа по сноуборд Радослав Янков, състезателят по фехтовка Паско Пасков и др.

Спринтьорката Ивет Лалова пък ще вземе приз да спортно дълголетие, а ансамбълът ни по художествена гимнастика - за Отбор на годината.