"Старата госпожа" докосва шесто поредно Скудето

OFFNews 19 март 2017 в 19:23 2114 0

Италианският хегемон Ювентус продължава успешно по пътя си към спечелването на рекордното шесто поредно Скудето.

"Бианконерите" спечелиха напълно заслужено с 1:0 гостуването си на Сампдория от 29-ия кръг на Серия А. Победното попадение реализира Хуан Куадрадо с глава още в 7-ата минута.

Множество пропуски на Гонсало Игуаин и Марио Манджукич преди почивката попречиха на "Старата госпожа" да спечели още по-убедително. Лошата новина за треньора Масимилиано Алегри обаче е, че аржентинския маестро Пауло Дибала напусна с мускулна травма в 28-ата минута.

С успеха Ювентус има вече има 73 точки, като запази дистанцията с Наполи на 10 точки. Рома е трети с изоставане от 11, но по-късно днес играе със Сасуоло.

Всички резултати от кръга досега:
Емполи - Наполи 2:3, Аталанта - Пескара 3:0, Болоня - Киево 4:1, Каляри - Лацио 0:0, Кротоне - Фиорентина 0:1, Удинезе - Палермо 0:1. От вчера Милан - Дженоа 1:0 и Торино - Интер 2:2.