Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Шефът на снукъра носи късмет на Милан

OFFNews 20 февруари 2017 в 09:16 1783 0

Снимка facebook

Олег Велинов (вляво) донесе успех на "росонерите"

Президентът на българската федерация по снукър Олег Велинов се оказа на кадем за любимия си Милан в дербито с Фиорентина на "Джузепе Меаца" от програмата на 25-ия кръг на Серия А.

"Росонерите" се наложиха трудно над своя директен съперник за местата, даващи право на участие в евротурнирите, с 2:1.

Пред погледа на Велинов и голяма група български миланисти, домакините откриха резултата в 16-ата минута с гол на Юрай Куцка, но Никола Калинич изравни в 20-ата минута.

В герой за миланистите се превърна Жерард Деулофеу, който вкара истински шедьовър в 31-ата минута и така донесе ценните три точки на своя тим.

Останалите резултати от 25-ия кръг:
Болоня - Интер 0:1, Киево - Наполи 1:3, Пескара - Дженоа 5:0, Сампдория - Каляри 1:1, Удинезе - Сасуоло 1:2, Рома - Торино 4:1, Ювентус - Палермо 4:1, Аталанта - Кротоне 1:0, Емполи - Лацио 1:2.

В класирането води Ювентус с 63 точки, следван от Рома с 56, Наполи с 54, Интер и Аталанта с по 48, Лацио - 47, Милан - 44, Фиорентина - 40, и други.