Селтик с требъл, повтори подвига на легендите от 1967 г.

OFFNews 27 май 2017 в 20:12 2278 0

Снимка PA

Селтик оформи требъл в Шотландия след драма във финала за Купата на Шотландия срещу Абърдийн. Бившият тим на Стилиян Петров победи 2:1 с гол в продължението на австралиеца Том Рогич.

Така мениджърът Брендън Роджърс записа името в историята на Селтик още в дебютния си сезон. С подобно постижение могат да се похвалят само Джок Стийн, който изведе отбора до европейската титла преди 50 години, както и Мартин О'Нийл. Последният записа требъл преди 16 години, когато за "зелените" играеше Стенли.

"Доновете" изненадващо поведоха в резултата на стадион "Хемпдън Парк" с попадение на Джон Хайс след корнер. Само две минути след това Селтик изравни с шут по земя от дистанция на Стюърт Армстронг.

Шампионите имаха пълно превъзходство до края на двубоя, но пропуски направиха Лий Грифитс и Скот Синклеър, а един път и гредата спаси Абърдийн от ново попадение след опасен удар на Патрик Робъртс. Във втората минута на добавеното време Том Рогич осигури успеха за отбора от Глазгоу с шут отблизо след подаване на Микаел Лустиг.

Така Селтик триумфира с националната купа за първи път след 2013 година и за рекорден 37-ми път в историята.