Рома спечели дербито на Вечния град

OFFNews 04 декември 2016 в 18:13 3617 0

Рома постигна трета поредна победа над Лацио в дербито на Вечния град от 15-ия кръг на италианската Серия А.

"Вълците" надвиха своя съперник с 2:0 в символичноото гостуване на "Стадио Олимпико" и се изкачиха на второ място във временното класиране, като делят позицията с Милан. И двата тима имат по 32 точки.

Именно "росонерите" гостуват в столицата другата седмица в директен сблъсък. След загубата Лацио остана четвърти с 28.

Очакванията, че отсъствието на египетския халф Мохамед Салах ще се отрази фатално на шансовете на Рома не се оправдаха. Преди срещата тифозите на "вълците" бяха обезкуражени, като сравняваха отбора без Салах с човекбез сърце или автомобил без двигател.

В крайна сметка любимците им ги опровергаха и спечелиха след попадения на Кевин Строотман и Раджа Наинголан в 64-ата и 77-ата минута.

В другите срещи от кръга, изиграни днес, Сампдория победи Торино с 2:0, Сасуоло разгроми Емполи с 3:0, а Пескара и Каляри завършиха 1:1. Милан също постигна успех в кръга, като успя да обърне с 2:1 отбора на Кротоне пред 40 000 на "Сан Сиро".